Doğru hız testi nasıl yapılır?

Artık Türkiye’nin kendi yerli ve milli yetenekleri ile ortaya geliştirilmiş bir uygulama sayesinde tüm genişbant internet metrikleri artık kayıt altında.

Ne demek oluyor bu şimdi? diye soracaksınız..

HIZTESTI.com uygulaması sayesinde artık herkes gerçek internet bağlantısının ne kadar olduğunu ölçebilecek. Bu işlemi yaparkende herhangi bir uygulama zorunluluğu gerekmiyor, dilerseniz mobil cihazınızın tarayıcısını kullanabilirsiniz yada bilgisayarınızın tarayıcısından hiztesti.co adresini yazarak çevrimiçi internet hız testini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru bir hız testi nasıl yapılır? adsl yada fiber internet bağlantımızın hızı düşük olduğu zamanlarda gerçekten internet servis sağlayıcılarının bize taahhüt ettikleri hızı alıyormuyuz? acaba diye kendimize sorarız..

Şimdi doğru bir hız testi yapmak için öncelikle, telekomun apartmana getirdiği bakır kablonun sağlam olması ve apartman girişinden dairenize ulaşan telefon kablo tesisatınızın kesinlikle sağlam çekilmiş olması gerekir. Yani kablolarda kırılma, bükülme temassızlık bile bağlantınızın hızını ciddi anlamda etkileyecektir.

Bunların yanı sıra, modem ayarlarınızın doğru yapılmış olması ve modem ile hız testi yapacağınız bilgisayarın modem arasında maksimum 2 metre ethernet kablosu ile bağlantılı olması gerekmektedir. Şunu unutmayalım, veri transferlerinde kabloların uzaması demek veri kayıplarının bi o kadar da artması demektir.


Veritabanına bağlantı sağlanamadı