Pirelli DRG A226G modem kurulumu nasıl yapılır

Pirelli kablosuz modem kurulumu Wifi kablosuz ayarları Pirelli DRG A226G modem arayüz şifresi ve güvenlik kurulumu nasıl yapılır? Müşteri hizmetleri çağrı merkezi destek hattı!

Pirelli DRG A226G modem kurulumunun ve ayarlarının nasıl yapılacağını ayrıca kablosuz bağlantı güvenlik ayarlarının ve şifre işlemlerinin hangi ekranlardan yapılacağını bu makalemizde yayınlayacağız. İlk olarak Pirelli DRG A226G modem arayüzüne ulaşabilmek için web tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız. Pirelli modem kurulumu nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede modem sizden kullanıcı adı ve şifresini isteyecektir. Eğer ilk defa kullanıyorsanız modeme default olarak yüklenen kullanıcı adı:admin , Şifre: ttnet veya password yazıp giriş yapabilirsiniz.
  • Pirelli DRG A226G modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki menüde bulunan “Ağ bağlantıları” yazısına tıklayarak internet bağlantısı ayarlarına ulaşabilirsiniz.
  • Yukarıdaki ekrandan sonra karşınıza “Ağ Bağlantıları” yazısına basarak ekranda görünen LAN Bridge ve WAN PPPoE menülerinden ilk olarak WAN PPPoe  bölümüne tıklayarak giriş yapınız.
  • Yukarıdaki bölüme girdikten sonra “WAN Ethernet Özellikleri (WAN PPPoE)” ayarlarını göreceksiniz. Üst bölümde sekmeler halinde bulunan menüden dördüncü sırada bulunan PPPoE ve PPPoA menüye giriniz.
  • Açılan ekranda yer alan “Oturum Açma Kullanıcı Adı (büyük/küçük harflere duyarlı)” ve “Oturum Açma Şifresi”  kısımlarına sizlere internet sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adını ve şifresini yazınız ardından uygula diyerek yaptığınız ayarların modem arayüzünde aktif olmasını sağlayınız. Tamam diyerek ekrandan çıkınız.
  • Aynı ekranın üst sekmelerinde bulunan “Ayarlar” kısmına giriş yapınız. Ayrıca ayarlarınızı rsimde olduğu gibi yapınız. Ağ seçeneğinde WAN,  MTU: Otomatik » ve « Underlying Connection: Ethernet_over_ATM » şeklinde olmalıdır. « ATM » bölümünde ise « VPI:8 », « VCI:35 » ve « Kapsülleme: LLC » olarak seçili olmalıdır. « İnternet Protokol » karşısındaki kutucukta «Otomatik IP Adresi Al » seçilip, « DNS Sunucu » seçeneği karşısında « DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al » yaptıktan sonra yaptığınız işlemlerin modem arayüzünde aktif olabilmesi için uygula tuşuna basınız.
  • Yukarıdaki işlemlerin ardından modemde kablosuz ağ bağlantıları yapabilmek için yine modeminizin arayüzünde buluna  ve sol tarafta yer alan “Ağ Bağlantıları” yazısına tıklayınız. Aşağısında yer alan “LAN Wireless 802.11g Access Point” bölüme giriş yapınız.
  • Açılan ekranda kablosuz ayarlarınız için “Kablosuz” yazısına tıklayınız. Gelen ekrandan “Kablosuz Ağ Adı(SSID)” kutucuğuna kablosuz bağlantı adı veriniz. Ad bölümünde olan copstech kablosuz adı örnek olarak yazılmıştır. “SSID Broadcast” kutucuğu işaretli olmalısına dikkat ediniz.
  • Yine aynı yerde olan “Kanal” seçeneğinde bulunan “Otomatik” seçeneği yer almalıdır. Eğer kablosuz bağlantıda kablosuz sinyal seviyesinde sorun yaşıyorsanız otomatik yerine 11 – 2.462Ghz şeklinde yapabilirsiniz.
  • Son olarak ise kablosuz bağlantınıza ait şifre oluşturmak için “Güvenlik” bölümünün karşısında yer alan kutucukta “WPA and WPA2” seçili olmalıdır. Dha sonra ayarlarınızı yaptıktan sonra işlemlerinizin aktif olması için sayfanın altında yer alan uygula yazısına tıklayınız.

Veritabanına bağlantı sağlanamadı