Superonline Kampanyalar

Fiber Ücretlendirme ve Tarifeler

Fiber Ücretlendirme ve Tarifeler

040

041

042

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • 25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps hızları için internete yükleme (upload) hızı 5 Mbps’dir.
 • 1 Haziran 2015  tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş fatura nedeniyle erişim hizmeti durdurulan Turkcell Superonline ADSL ve Fiber İnternet müşterilerimizin; ödemelerini yapmaları durumunda hizmetleri açılırken vergiler dahil 24,90 TL hat açma ücreti bir sonraki faturalarına yansıtılacaktır.

Yeniden Kurulum Ücreti

 • İnternet hizmeti aldığınız adresinizin değişmesi halinde, aboneliğiniz için nakil talep etmeniz gerekmektedir. 100 TL olarak ücretlendirilen “Yeniden Kurulım Ücreti” (Nakil Ücreti), nakil işleminin geçekleşmesini takiben düzenlenecek ilk faturanıza yansıtılacaktır.
 • Fiber İnternet kotalı erişim seçeneklerinde kota aşım ücreti 0,015 TL/MB’dir. Kotalı paketlerde faturalanacak maksimum tutar aynı hızın (en düşük ücretli) limitsiz tarifesinin 2 katını geçemez.

043

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • 10 Mbps için internete yükleme (upload) hızı 1 Mbps. 25 Mbps , 50 Mbps ve 100 Mbps için 5 Mbps’dir.
 • 15 mart 2010 tarihinden sonra yapılan abonelikler Adil kullanım uygulaması kapsamındadır. Ay içerisinde tablodaki veri kullanımlarına ulaşıldığında müşterimizin hızı ay sonuna kadar 3 mbps olarak güncellenecektir.

044

 

 • 15 Mart 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş fatura nedeniyle erişim hizmeti durdurulan Turkcell Superonline ADSL ve Fiber İnternet müşterilerimizin; ödemelerini yapmaları durumunda hizmetleri açılırken vergiler dahil 19 TL hat açma ücreti bir sonraki faturalarına yansıtılacaktır.
 • 15 Mart 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterilerimizin, hizmet adresinin değişmesi nedeniyle Fiber İnternet hizmeti için tekrar kurulum yaptırmaları durumunda vergiler dahil 100 TL yeniden kurulum bedeli bir sonraki faturalarına yansıtılacaktır.
 • Fiber İnternet kotalı erişim seçeneklerinde kota aşım ücreti 0,015 TL/MB’dir. Kotalı paketlerde faturalanacak maksimum tutar aynı hızın (en düşük ücretli) limitsiz tarifesinin 2 katını geçemez.
 • Fiber İnternet Kullandığın Kadar Öde seçeneğinde hizmet kullanım ücreti 0,015 TL/MB’dir.

Teknik Servis Ücretleri

045

Damga Vergisi Ücretleri

İlgili kampanyanızın taahhütnamesinin imzasından doğacak olan tutarın binde 9,48’i damga vergisi olarak bir defaya mahsus olmak üzere ilk faturanıza yansıtılacaktır.
Diğer İnternet Servis Sağlayıcı Cayma Bedelinin Karşılanması

Diğer internet servis sağlayıcı firmalardan hizmet alırken taahhüt süreleri bitmeden Turkcell Superonline’ın belirlediği diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedelinin karşılandığı fiber internet kampanyalarına geçiş yapan yeni
müşterilerimiz, diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri kampanya iptal bedelinin tüm vergiler dahil maksimum 500 TL’ye kadar olan kısmı için ücretsiz fiber internet hizmetinden yararlanabilecektir.  Bunun için müşterilerimizin kampanya iptal bedelini gösteren diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri faturalarını Turkcell Superonline’a ilgili süreçler kapsamında iletmeleri gerekmektedir. Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’nden (0850 222 0 222) ve kampanyaların web sayfalarının sıkça sorulan sorular bölümünden diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedeli karşılanan güncel kampanyalar ile ilgili bilgi alınabilir.
1 Temmuz 2016 Fiber Ücret ve Uygulama Değişiklikleri Bilgilendirmesi
1 Temmuz 2016 itibarıyla Fiber internet kampanyalarında sağlanan internet kurulum bedeli tüm vergiler dahil 200 TL’den 225 TL’ye, Fiber internet aktivasyon bedeli tüm vergiler dahil 48 TL’den 96 TL’ye ve modem bedeli tüm vergiler dahil 150 TL’den 250 TL’ye çıkarılmıştır. Ek olarak bazı taahhütlü kampanyalarda karşılanan diğer internet servis sağlayıcı indirimi de taahhütlü kampanyalarda Turkcell Superonline kampanya iptal bedeline dahil edilmiştir. İlgili güncellemelerden 1 Temmuz 2016 sonrası ilgili kampanyalara gelen bireysel ve kurumsal müşteriler etkilenecektir. 1 Temmuz 2016 öncesi hizmet alan müşterilerin ilgili şartlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

 

 

ADSL Ücretlendirme ve Tarifeler

ADSL Ücretlendirme ve Tarifeler

046

047

048

050

Diğer İnternet Servis Sağlayıcı Cayma Bedelinin Karşılanması
Diğer internet servis sağlayıcı firmalardan hizmet alırken taahhüt süreleri bitmeden Turkcell Superonline’ın belirlediği diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedelinin karşılandığı adsl internet kampanyalarına geçiş yapan yeni
müşterilerimiz, diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri kampanya iptal bedelinin tüm vergiler dahil maksimum 120 TL’ye kadar olan kısmı için ücretsiz adsl internet hizmetinden yararlanabilecektir.  Bunun için müşterilerimizin kampanya iptal bedelini gösteren diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri faturalarını Turkcell Superonline’a ilgili süreçler kapsamında iletmeleri gerekmektedir. Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’nden (0850 222 0 222) ve kampanyaların web sayfalarının sıkça sorulan sorular bölümünden diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedeli karşılanan güncel kampanyalar ile ilgili bilgi alınabilir.
1 Temmuz 2016 ADSL/Yalın ADSL Ücret ve Uygulama Değişiklikleri Bilgilendirmesi
1 Temmuz 2016 itibarıyla ADSL/Yalın ADSL internet kampanyalarında sağlanan internet kurulum bedeli tüm vergiler dahil 100 TL’den 110 TL’ye, ADSL internet yeni müşteri aktivasyon bedeli tüm vergiler dahil 29 TL’den 96 TL’ye, Yalın ADSL yeni müşteri aktivasyon bedeli tüm vergiler dahil 38 TL’den 96 TL’ye ve ADSL/Yalın ADSL modem bedeli tüm vergiler dahil 150 TL’den 200 TL’ye çıkarılmıştır. Ek olarak bazı taahhütlü kampanyalarda karşılanan diğer internet servis sağlayıcı indirimi de taahhütlü kampanyalarda Turkcell Superonline kampanya iptal bedeline dahil edilmiştir. İlgili güncellemelerden 1 Temmuz 2016 sonrası ilgili kampanyalara gelen bireysel ve kurumsal müşteriler etkilenecektir. 1 Temmuz 2016 öncesi hizmet alan müşterilerin ilgili şartlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

VDSL Ücretlendirme ve Tarifeler

VDSL Ücretlendirme ve Tarifeler

051

Diğer İnternet Servis Sağlayıcı Cayma Bedelinin Karşılanması

Diğer internet servis sağlayıcı firmalardan hizmet alırken taahhüt süreleri bitmeden Turkcell Superonline’ın belirlediği diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedelinin karşılandığı vdsl internet kampanyalarına geçiş yapan yeni
müşterilerimiz, diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri kampanya iptal bedelinin tüm vergiler dahil maksimum 200 TL’ye kadar olan kısmı için ücretsiz vdsl internet hizmetinden yararlanabilecektir.  Bunun için müşterilerimizin kampanya iptal bedelini gösteren diğer internet servis sağlayıcı firmalara ödedikleri faturalarını Turkcell Superonline’a ilgili süreçler kapsamında iletmeleri gerekmektedir. Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’nden (0850 222 0 222) ve kampanyaların web sayfalarının sıkça sorulan sorular bölümünden diğer internet servis sağlayıcı kampanya iptal bedeli karşılanan güncel kampanyalar ile ilgili bilgi alınabilir.
1 Temmuz 2016 VDSL/Yalın VDSL Ücret ve Uygulama Değişiklikleri Bilgilendirmesi

1 Temmuz 2016 itibarıyla VDSL/Yalın VDSL internet kampanyalarında sağlanan internet kurulum bedeli tüm vergiler dahil 100 TL’den 110 TL’ye, VDSL internet yeni müşteri aktivasyon bedeli tüm vergiler dahil 29 TL’den 96 TL’ye, Yalın VDSL yeni müşteri aktivasyon bedeli tüm vergiler dahil 38 TL’den 96 TL’ye çıkarılmıştır. Ek olarak bazı taahhütlü kampanyalarda karşılanan diğer internet servis sağlayıcı indirimi de taahhütlü kampanyalarda Turkcell Superonline kampanya iptal bedeline dahil edilmiştir. İlgili güncellemelerden 1 Temmuz 2016 sonrası ilgili kampanyalara gelen bireysel ve kurumsal müşteriler etkilenecektir. 1 Temmuz 2016 öncesi hizmet alan müşterilerin ilgili şartlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Veritabanına bağlantı sağlanamadı